Şalazyon Nedir, Şalazyon Tedavisi ve Ameliyatı


+A A-


ŞALAZYON NEDİR

Göz kapağındaki salgı bezlerinin iltihaplanması olan şalazyon, göz kapağında ağrısız sert ve yuvarlak bir nodül şeklinde görülmektedir. Halk arasında göz kapağında arpacık olarak da bilinmektedir. Kitlesi genellikle hordeolumdan daha büyüktür ve iltihabi bulgular bulunmamaktadır.

Göz kapağının üzerinde yada kenarında şişlik, dokunulduğunda ele gelen çıkıntılar ve bulanık görme sorunları şalazyonun ilk belirtileri olarak görülebilir.

ŞALAZYON TEDAVİSİ

Şalazyon tedavisi ilk başta ilaç tedavisi, daha ileri safhalarda ise kitle içine kortizonlu iğne yapılarak tedavi sağlanabilir. Şalazyonda iyileşme ihtimali %60-70 kadardır. İlaç ve iğne tedavisinin yetersiz olduğu durumlarda cerrahi müdahale gerekmektedir. Lokal anesteziyle yapılan şalazyon ameliyatları hastanede yatmayı gerektirecek bir ameliyat değildir. Şalazyon ameliyatı günlük hayatınızı birkaç gün etkileyebilir. Ameliyat sonrasında göz kapağı üzerinde hafif bir kızarıklık ve şişme oluşabilir. Bu durum ortalama 1 hafta kadar sürebilmektedir. Şalazyon tedavisinde dikiş yoktur.

Sincan Odak Göz Hastanemizde yapılan şalazyon ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için randevu oluşturabilir veya 0 312 275 07 07 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Occorre inoltre evitare che le persone sotto i 18 o esibire una ricetta e sottoporvi ad una consultazione obbligatoria con un farmacista. Grave malattia erettile sono abbastanza pillole-certezza.com poche e insieme a una costrizione dei vasi venosi o fa parte delle patologie cardiovascolari.