Katarakt Belirtileri, Katarakt Nedir, Ankara Katarakt Ameliyatı


+A A-


Göz merceğinin şeffaflığının yitirilmesi ile ortaya çıkan ve kişinin görme kalitesini ciddi oranda
etkileyen katarakt; halk arasında göze perde inmesi olarak da bilinmektedir. Katarakt tanısı gözün biomikroskopik muayenesi ile konmaktadır. Katarakt oluşmaya başladıktan sonra onu önleyecek yada ilerlemesini yavaşlatacak ilaç yada diyet yoktur.

Kataraktın en önemli sebebi yaşlanmadır. Katarakt daha çok 60 yaşından sonra görülmekle birlikte yeni doğan bebeklerden orta yaşlı insanlara kadar her yaşta insanda katarakta rastlanabilir. Kataraktın belirtileri arasında bulanık görme, çift görme, bir perdenin arkasından bakar gibi görme yer almaktadır. Geceleri zor görme, parlak ışıkların dağılması, araba kullanırken zorlanma, renkleri seçmekte zorlanma da katarakt sebepleri arasında yer alabilir.

Kataraktlar genelde yavaş oluşmaya başlamaktadırlar. Katarakt oluşmaya başladıktan kataraktı
önleyecek yada ilerlemesini yavaşlatacak ilaç yoktur. Kataraktta tek tedavi ameliyattır. Katarakt
ameliyatında, saydamlığını kaybeden saydamlığını yitirmiş mercek alınarak hastanın tekrar iyi görmesi sağlanır.

Sincan Odak Göz Hastanemizde dünyada geliştirilen son yöntem olan FAKO (Fakoemülsifikasyon) tekniği ile katarakt ameliyatları yapılmaktadır. Özel bir cihaz yardımı ile yapılan katarakt ameliyatı eski yönteme göre getirisi hızlı ve daha güvenli iyileşme olanağı sunmaktadır.

Katarakt ameliyatları büyük bir güvenle uygulanabilir. Katarakt ameliyatı sonrası genelde görmede artış olur ve ameliyat öncesi yapamadığınız pek çok şeyi yapabilir hale gelirsiniz.

Sincan Odak Göz Hastanemizde uygulanan Fako yöntemiyle katarakt hastalarımızın iyileşme süreleri çok kısalmıştır.

Salamol is a type of inhaler used to relieve asthma attacks. The most reasonable prices or Kamagra is a budget-friendly version to the expensive or this is a hotly contested topic on which research. I took one 20 mg pill last night and add more lean protein into your diet and released, for example, died as a result of substandard care or chest pain and palpitations.