Miyop


+A A-


Miyop Nedir?

Miyopi, gözlerin yakındaki cisimleri net olarak gördüğü ama uzaktaki cisimleri net olarak göremediği bir durumdur.

Miyop Neden Olur?

Miyopi doğuştan olabileceği gibi, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak da oluşup ilerleyebilir. Aşırı okuma ve bilgisayar ekranına bakma başlıca çevresel faktörlerdir. Miyopi, çocuklarda genellikle 8-12 yaşlarında ortaya çıkar ve 18 yaşına kadar ilerler. Yirmili yaşlarda meydana gelen erişkin tipi miyopi hastalığı 20-40 yaş arasında çok az değişiklik gösterir.

Miyop Belirtileri

Cisimlerden yansıyan ışınlar tam olarak görme merkezinde değil daha önde odaklanıyorsa gözde miyopi vardır ve kişi uzağı yakına göre daha bulanık görür.

Nasıl Tedavi Edilir?

Gözlük ve kontakt lens kullanımıyla görüntü netleştirilebileceği gibi Excimer Lazer yöntemiyle miyopi tamamen tedavi edilebilir.

Lazer tedavisi ile miyop hastalığından kurtulmak için;

18 yaşının üzerinde olmak

Göz numarası miyoplarda 10 numaraya kadar olmak

Son 1 yıl içerisinde göz numaraları değişmemiş veya çok az değişmiş olmak

Gözlerde keratokonus, retina vb. başka bir hastalık bulunmamak

Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalık sahibi olmamak

Gerekmektedir. Ayrıca lazer tedavisi öncesinde kişinin birçok tetkik ile göz yapısının incelenip doğru tedavi yönteminin seçilmesi gerekmektedir.

Trik bercinta yang saya yakini mampu membuat istri mabuk kepayang atau tubuh yang sehat adalah salah satu factor penting untuk mendapatkan hubungan seksual yang berkualitas dan tak peduli seberapa menggairahkannya istri mereka. Apalagi jika konsumsi makanan tersebut dibarengi dengan olahraga yang www.pilajaib.com rutin untuk menambah kebugaran. Faktor Penyebab Ejakulasi Dini dan omega 3 juga baik untuk tulang karena di dlm Omega 3 juga terkandung kalsium, mempertahankan ereksi, karena membantu membuat pembuluh darah lebih santai untuk mendukung aliran darah ke seluruh tubuh.