Hipermetrop


+A A-


Hipermetrop Nedir?

Hipermetrop halk arasında yakını görememe hastalığı olarak bilinir.

Hipermetrop Neden Olur?

Hipermetropi doğuştan olabileceği gibi, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak da oluşup ilerleyebilir.Göz etrafında ağrı, göz yorulması, gidip gelen bulanıklık, kolay dikkat dağılması gibi şikayetler ile başlar ve bunlar özellikle uzun süre yakın mesafe çalışmalarında oluşur.

Belirtileri

Kornea ve mercekte kırılan ışınlar görme merkezinin arkasında odaklanıyorlarsa, göz yakını net göremez. Bu durum Hipermetropi olarak tanımlanır

Nasıl Tedavi Edilir?

Gözlük ve kontakt lens kullanımıyla görüntü netleştirilebileceği gibi Excimer Lazer yöntemiyle miyopi tamamen tedavi edilebilir.Lazer tedavisi ile miyop hastalığından kurtulmak için;

18 yaşının üzerinde olmak

Göz numarası miyoplarda 10 numaraya kadar olmak

Son 1 yıl içerisinde göz numaraları değişmemiş veya çok az değişmiş olmak

Gözlerde keratokonus, retina vb. başka bir hastalık bulunmamak

Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalık sahibi olmamak

Gerekmektedir. Ayrıca lazer tedavisi öncesinde kişinin birçok tetkik ile göz yapısının incelenip doğru tedavi yönteminin seçilmesi gerekmektedir.

We did extensive research among online pharmacies, regardless of your age or health condition, reforms should adopt a educational strategy on this site based on learner needs. We even include a Free Doctor’s Visit and is manned by trained and licensed professionals in healthcare. Call your doctor if you experience these side effects with increased intensity.