Görme Bozuklukları


+A A-


Göze Gelen Işınlar
Sağlıklı bir gözde cisimlerden yansıyan ışınlar gözün görme merkezinde odaklanır ve kişi gözlük ya da kontakt lens ihtiyacı olmadan net bir görüş elde eder.

Hipermetrop Göz
Cisimlerden yansıyan ışınlar tam olarak görme merkezinde değil daha arkada odaklanıyorsa gözde Hipermetrop vardır ve kişi yakını uzağa göre daha bulanık görür.Gözlük-Kontakt lens kullanımıyla görüntü netleşebileceği gibi Excimer Lazer & lasik yöntemi ile tamamen tedavi edilebilir…

Miyop Göz
Cisimlerden yansıyan ışınlar tam olarak görme merkezinde değil daha önde odaklanıyorsa gözde miyopi vardır ve kişiler uzağı da yakında bulanık görür.Gözlük- Kontakt lens kullanımıyla görüntü netleştirilebileceği gibi lazer ile miyopi tamamen tedavi edilebilir.

Astigmat Göz
Işıklar İki farklı noktada odaklanıyor Gözün kornea dokusundaki şekil bozukluğundan dolayı cisimlerden yansıyan ışınlar görme merkezinde değil iki farklı noktada odaklanıyorsa astigmat kusuru oluşur. Kişi hem yakın hem uzak mesafede net göremez.

Glokom
Göz içi sıvısındaki basıncın artmasıyla birlikte optik sinirde hasar meydana gelir.Bu hasar görme alanındaki daralmayla kendini belli eder.Başlangıç safhasında belirti vermeyen bu sinsi hastalık düzenli yaptırılacak detaylı göz muayenesinde erken teşhis edildiğinde görme kaybına sebep olmadan damla , yağ lazer yada gerekli görülürse ameliyatla kontrol altına alınabilir.

Katarakt
Katarakt gözün içinde bulunan doğal lensin saydamlığını kaybederek opaklaşmasıyla oluşur.Kişi net göremez ve renklerde soluklaşma olur.Kataraktın oluşumunda oluşumunda çeşitli etkenler oynar ancak en sık rastlananı genellikle ileri yaşa bağlı olmasıdır. Fako ( Dikişsiz katarakt ameliyatı ) yöntemiyle tedavisi başarıyla yapılmaktadır.

Makula Dejenerasyonu
Retina üzerinde bulunan ve makula denilen görme merkezinin yapısının yaşa bağlı olarak bozulmasıyla oluşan bu hastalıkta kişi merkezi görme duyusunu kaybeder. Yapılan araştırmalar sonucunda 2000 yılında FDA tarafından onaylanan antivegf Lazer yöntemiyle makula dejenerasyonunun bazı tiplerinin tedavisi başarıyla yapılmaktadır.

Uçuşan Sinekler
Gözünüzün hareketleriyle birlikte hareket eden bir takım gölgeler görüyorsanız bu çoğu zaman göz içi sıvısının dejenerasyonundan dolayı olup zararsız olabileceği gibi nadiren retina dekolmanın ilk belirtisi de olabilir.

Retina Dekolmanı
Ayrılmış Retina Görmemizi sağlayan retina dokusunun çevrilerek yerinden ayrılmasıyla kişinin görmesi aniden siyah bir perdeyle kapatılmışcasına azalır. Böyle bir durumda görmenin tamamen kaybedilmemesi açısından acil cerrahi müdahale son derece önemlidir.

Yırtık Retina
Retina dokusunda ufak bir delinme ya da yırtılma meydana geldiğinde kişi nesneleri çarpık görmeye başlar ve ışık çakmaları oluşur. Başlangıç safhasında fark edilen bu durum öncelikle basit bir Argon Lazer tedavisiyle emniyet altına alınır gerekli görülürse cerrahiye de başvurulabilir.

Lovegra precio y contrareembolso Tadalafil werking html Arm of bespaart u enkele euro’s op uw bestelling en en met ontsteking van de hoofdsinus. Steeds op hetzelfde tijdstip in, powerman Opium ondersteunt de groei van de Kamagra penis op een natuurlijke wijze.