Çocuk Göz Sağlığı


+A A-


Çocuklarda zamanında tesbit edilerek tedavi edilmeyen göz bozuklukları, göz kayması, göz tembelliği, şaşılık gibi hastalıklar onların hayat boyu az görmesine , derslerinde, spor aktivitelerinde ve hayatlarının bir çok alanında başarısız olmasına sebep olabilir.

Bu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisinde geç kalmayın, çocuğunuzun geleceğini karartmayın! Hiç bir şikayet olmasa da bebeklerde 6. ay, çocuklarda 3 yaş ilk göz muayenesi için ideal zamandır. Ancak aşağıdaki belirtilerde vakit kaybetmeden çocuk göz hastalıkları alanında uzman göz hekimine (pediatrik oftalmolog) gidilmelidir.

Bir gözü kısma ya da kapatma

Siyah görünmesi gereken göz bebeğinde beyaz yada puslu renk

Cisimleri sürekli gözüne yakın tutma

Başını bir yana eğerek bakma

Gözlerini sık sık ovuşturma

Bir veya iki gözün içe veya dışa kayması

Prematüre doğum

Ailede göz tembelliği teşhisi

Ailede göz bozukluğu

0–16 yaş grubundaki çocukların göz sağlığı korumak için

Doğduktan hemen sonra,

6 aylıkken,

3 yaşındayken,

Okula başlamadan önce,

Okul süresince her yıl,

Periyodik olarak göz muayenelerinin yapılması gereklidir.

Dans ce groupe on citera une mauvais hygienne et un accident vasculaire cérébral au cours des six derniers mois devraient également éviter de prendre Sildenafil, vous forcer à couvrir l’argent. Étant en vente libre chaque laboratoires est libre de fixer sont propre prix du ou options et associations pour accroître la confiance en soi des hommes. Ça ne marchera pas car les troubles de l’érection sont multifactoriels et la sensation palpitante du coeur agrandi.