Ankara Göz Estetiği


+A A-


Ankara Göz Estetiği

Günümüzde tıbbın geldiği nokta ile estetik müdahaleler insan vücudunun her alanında uygulanabiliyor. Hem vücut hem yüzde uygulanabilen estetik uygulamalar, Dünya’da ve ülkemizde yaygınlaşmış durumda.

Göz de estetik müdahalelerin yapıldığı alanlardan biri. Bu alanda uzman doktorların sayısı gün geçtikçe artıyor. Estetik müdahaleler sıkça tercih edilen uygulamalar haline geliyor.

Günümüzde estetik müdahaleler medikal ve cerrahi olarak ikiye ayrılıyor. Medikal estetik ile cerrahi estetik iki farklı uzmanlık alanını oluşturuyor. Bu iki ayrı uzmanlık alanı farklı eğitim süreçlerinden geçilmesini zorunlu kılıyor.

Göz estetiği uygulamaları ise cerrahi estetik alanına girmektedir. Cerrahi estetik müdahaleler; daha uzun süren, sonrasında istirahat dönemi gerektiren ciddi ameliyatlardır. Göz estetiğinin bir diğer ismi oküloplastik cerrahidir. Başkentimizde Ankara göz estetiği uzmanları bulunmaktadır. Oküloplastik cerrahinin alanı gözyaşı kanalları, göz kapakları ve göz çukurudur.

Mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Doktorunuz göz yapınızın müdahaleye uygun olup olmadığına karar vermelidir. Başkentte ikamet ediyorsanız alanında deneyimli Ankara göz estetiği uzmanlarını tercih etmelisiniz. Göz gibi hassas bir organ için doğru doktor seçimi elzemdir. Bütün estetik müdahaleler öncesi kişinin gerekli diploma ve sertifikalara sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ankara göz estetiği uygulamaları, görme bozuklukları için veya sadece estetik kaygılar ile yapılabiliyor. Göz kapağında yapılan müdahaleler buna örnektir. Göz kapağı estetiği oküloplastik cerrahinin başat alanıdır.

Göz Kapağı Estetiği

Gözümüz göz kapakları, gözyaşı torbaları, göz altı, kirpikler birlikte olmak üzere bir bütündür. Bütün bunlardan birinde oluşabilecek bir işlev bozukluğu bizi tedaviye götürebilmektedir.

Göz kapağı estetiği birden fazla alana yayılır. Göz kapağı dediğimiz bölge sadece üst göz kapaklarından oluşmamaktadır. Halk arasında göz altı diye bilinen bölge alt göz kapaklarını oluşturmaktadır.

Göz kapağı estetiği; göz kapaklarında, kaş bölgesinde birtakım cerrahi müdahaleleri içerir. Göz kapaklarında yaşın ilerlemesi ile sarkmalar, dinçlik kaybı, derinin fazlalaşması gibi problemler oluşabilir. Çok ciddi cerrahi müdahaleler olan estetik göz kapağı ameliyatı ile bu şikayetler düzeltilir.

Alt göz kapağındaki torba görüntüsü yok edilir. Kaşlarda oluşan aynı şekildeki sarkmalar da bu tedavi içerisine girer. Göz kapağının sarkması görme bozukluklarına da yol açabilir.

Oküloplastik cerrahi hem tedavi hem de estetik ameliyat işlevi görmektedir. Ankara göz estetiği uygulamaları bu alandaki uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz kapağı düşüklüğü genellikle yaşın ilerlemesiyle ortaya çıksa da her yaştan hastada görülebilir. Göz kapağı kaslarının zaman içerisinde zayıflamasıyla ortaya çıkabilir. Göz kapağı kısmi kapatmaların yanı sıra gözün tamamını da kapatabilmektedir. Görme bozukluklarına yol açabilmektedir. Genel olarak tek göz kapağında rastlanmaktadır. Fakat kalıtsal ise iki göz kapağında da görülebilmektedir. Göz kapağı düşüklüğünün bir diğer ismiyle pitosiz tedavisinde amaç, göz kapağı kaslarının kısaltılmasıdır. Çok ciddi bir cerrahi işlemdir. Alanda uzman, deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Öncesinde gerekli tetkikler muayeneler yapılmalıdır. Hastanın müdahale için uygun olması gerekir.