Ankara Akıllı Lens


+A A-


Ankara Akıllı Lens

Gözümüz kendi içerisinde pek çok farklı mekanizmaya sahip bir organımızdır. Göz çok katmanlı bir yapıdadır. Gözde ortaya çıkan rahatsızlıkların birden çok sebebi olabilir. Bu yüzden bir insan birden fazla göz rahatsızlığına sahip olabilir. Akıllı lens tedavisi birden çok hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Ankara’da ikamet eden hastalar Ankara akıllı lens araştırması yaparak pek çok uzman doktorla karşılaşmaktadır.

Göz hastalıkları bu kadar çeşitlendikçe göz tedavileri de ilerleyen bilim ve teknoloji sayesinde çeşitlenmektedir. Tıp dalında, göz uzmanlık alanında çalışan bilim insanları her geçen gün yeni tedavi yöntemleri geliştirmektedir.

Klasik Tedavi Yöntemleri

Göz tedavisi denilince genelde ilk akla gelen optik tedavilerdir. Çeşitli hastalık grupları için kullanılan gözlükler ve lensler bu gruba girer. Gözlük ve lens kullanan insanları çevremizde sürekli görmekteyiz. Klasik optik tedavi en sık kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Her hastalık için her göz yapısı için kullanılan lens ve gözlükler farklılık gösterir. Gözlükler ve lensler kendi isteğimiz, görsel zevkimize göre seçtiğimiz eşyalar değildir. Doktor kontrolü sonrası doktorunuzun önerisi ile gözlük takmaya başlamalısınız.

Optik tedaviler dışında damlalar ve ilaçlar da göz tedavilerinde etkili olabilmektedir. Göz uzmanı bir doktorun reçetesi ile kullanılmaya başlanabilirler.

Bir diğer tedavi yöntemi cerrahi ameliyatlardır. Bu ameliyatlar uzmanlık gerektiren ciddi operasyonlardır. Cerrahi operasyonlar uzun saatler boyunca devam edebilen, doktorların üst seviye titizlikle sürdürdüğü ameliyatlardır. İleri seviye hastalıklarda tercih edilir. Genel olarak diğer yöntemler ile sonuç alınamamışsa cerrahi yöntem tercih edilir.

İlerleyen bilim ve teknoloji sayesinde bir diğer ortaya çıkan tedavi yöntemiyse lazer tedavileridir. Lazer tedaviler, cerrahi operasyonlar kadar uzun süren operasyonlar değillerdir. Göz üzerinde daha az kesi yapılır veya hiç yapılmaz.

Akıllı Lens Tedavisi

Katarakt ve kırılma bozukluğu ile ortaya çıkan hastalıklarda genel olarak bilinen yöntemler bunlardır. Katarakt ciddi bir göz sorunudur. Genellikle 40 yaş üzerinde ortaya çıkmakta olan bir hastalıktır. Göz merceğinin saydamlığını kaybederek opaklaşması ile görme kalitesi gitgide düşmeye başlar. Tedavi edilmezse ciddi görme kayıplarına sebebiyet verebilir.

Miyop, astigmat, hipermetrop hastaları ise optik tedavi veya lazer tedavi tercih edilir. Bu tedavilerin etkili olmadığı durumlarda akıllı lens uygulaması da yapılabilmektedir. Ankara akıllı lens tedavi yönteminin tercih edildiği illerimizden biridir.

Akıllı lens tedavisi ile gözün içerisine yerleştirilen lensler sayesinde bu hastalıklar tedavi edilebilmektedir. Optik tedaviden farklı olarak bu lensler göz içerisinde kalıcıdır. Bu tedavi yöntemi cerrahi operasyonların aksine her lens için 10-15 dakika kadar sürmektedir. Fakat işlem iki göze aynı anda yapılmamaktadır. Çünkü hastanın bir süre gözü sarılı şekilde gezmesi gerekir. Bu süre bir veya iki gün olabilmektedir.

Ankara akıllı lens göz uzmanları bu tedaviyi uygulayarak katarakt, miyop, hipermetrop, astigmat hastalarında olumlu sonuçlar almaktadır.